Search

Hygge Nights - pillow sprays & soya candles store

Dlaczego warto używać pillow sprayów?

Nasze pillow sprays — mgiełki do poduszki, to naturalne mieszanki na bazie wody, hydrolatów i olejków eterycznych, stworzone aby umilać zasypianie. Oto krótki przewodnik, z którego dowiecie się w jaki sposób działają i dlaczego warto sięgać po nie na co dzień. 
Naturalne i relaksujące kompozycje

Aromaterapia łączy w sobie piękno naturalnych zapachów olejków eterycznych z ich realnymi właściwościami — niektóre relaksują, działają przeciwbólowo, inne pobudzają. Dzięki odpowiednim proporcjom różnych olejków w naszych kompozycjach, udało nam się uzyskać mieszanki, które z jednej strony uwodzą nieoczywistym zapachem, a z drugiej działają maksymalnie odprężająco. Ponadto, w ich składzie nie ma alkoholu, przez co zapachy same w sobie nie są mocne czy duszące, ale przyjemne i subtelne. Zbyt intensywny zapach mógłby wywołać efekt odwrotny do zamierzonego, a więc utrudniać zasypianie, podczas kiedy nam zależy na delikatnym kołysaniu zmysłów do snu. 

 

.   

 

Dla przykładu, podstawę Bare woods stanowi olejek z drzewa sandałowego, uznawany przez buddystów za remedium na skołatane nerwy; który uspokaja, otwiera umysł i przywraca wewnętrzną harmonię; a który uzupełniliśmy łagodzącym olejkiem paczuli i poprawiającym nastrój olejkiem limetkowym.

Wyczuwalne w pierwszych sekundach, znoszące zmęczenie cytrusy w Gentle whisper ustępują po chwili miejsca lawendzie, znanej z właściwości uspokajających i obniżających ciśnienie krwi. W Soul therapy harmonizujący i kadzidlany olejek Palo Santo łączy się z redukującym stres, olejkiem z szałwii i „oczyszczającym” powietrze, słodko-pikantnym imbirem. Będący afrodyzjakiem i antydepresantem, olejek ylang—ylang to baza Slow kisses, przełamanego dla równowagi świeżą bergamotką. Z kolei w Sweet dreams pomarańcza niweluje napięcia nerwowe, podczas kiedy wanilia uspakaja jak i „ociepla” całą kompozycję.

Odprężenie po całym dniu i spokojny sen

Rozpylając pillow spray na pościel, działamy zarówno na nasze ciało, jak i umysł. Podczas wdychania zapachu, zawarte w olejkach cząsteczki przedostają się do układu węchowego i wysyłają sygnał do układu limbicznego w mózgu, który kontroluje nasze emocje, zachowania czy motywacje, dlatego sięgając po olejki o działaniu relaksacyjnym, jesteśmy w stanie zmniejszyć towarzyszący nam stres i niepokój.

Z drugiej strony, kiedy wdychamy zapach, nasz oddech stopniowo pogłębia się, obniżając tym samym napięcia fizyczne i nerwowe. Kiedy więc nasza głowa i ciało są w stanie głębokiego relaksu, znacznie łatwiej jest nam zasnąć i spać spokojnie przez całą noc.

W tym miejscu musimy jednak dodać, że dobry i głęboki sen to wypadkowa wielu czynników, warto więc spojrzeć na niego holistycznie. Pillow spray umila i ułatwia zasypianie, ale nie jest lekiem na bezsenność wywołaną przewlekłym stresem, zaburzeniem rytmu dobowego czy złą higieną snu.

 

.   

Czuły rytuał 

Używanie pillow sprayów to naprawdę czuły, self—carowy rytuał, który nie tylko wypełni sypialnię relaksującą aurą, ale z czasem także stworzy zmysłowe skojarzenie między uspokajającym zapachem a snem. Oznacza to, że konsekwentne używanie ulubionej mgiełki przed snem sprawi, że nasz mózg zacznie odbierać jej zapach jako sygnał do wyciszenia i przygotowania do odpoczynku, dzięki czemu zasypianie może być jeszcze łatwiejsze.

Od początku naszej działalności namawiamy Was do tego, żeby otulać się kojącymi zapachami na co dzień — nie od święta, bo wierzymy, że to te małe, czułe gesty względem siebie, przekładają się na ogólne samopoczucie. Postawcie swój ulubiony pillow spray na stoliku nocnym i rozpylajcie go na pościel co wieczór, tuż przed położeniem się do łóżka i śpijcie spokojnie ✨